PRACA

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus
ogłasza nabór kandydatów na

wolne stanowisko urzędnicze - dział księgowości

znak: 1 -2022, (czas pracy – pełen etat)

Stanowisko urzędnicze - dział księgowości

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • Kontrola i weryfikacja poprawności dokumentów finansowo-księgowych w zakresie księgowości budżetowej pod względem formalno-rachunkowym zgodnie z obowiązującymi procedurami;
  • Przygotowywanie dokumentów do sprawozdań finansowych;
  • Prowadzenie wstępnej obsługi dokumentów księgowych, wprowadzanie do systemu danych z dokumentów, oraz dokonywanie ich weryfikacji;
  • Przygotowywanie dokumentów do właściwych organów podatkowych;
  • Prowadzanie rozliczenia podatku VAT.
Charakterystyka pracy:
  • Bieżące i prawidłowe dokonywanie wstępnej kontroli formalno-rachunkowej dokumentów operacji finansowych stanowiących podmiot księgowań;
  • Przygotowanie dokumentów do właściwych organów nadrzędnych;
  • Kontrola i ewidencja środków trwałych;
  • Kontrola kompletności i rzetelności dokumentów księgowych;
  • Prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie z kontami księgi głównej;
  • Kontrola kompletności wystawianych faktur oraz weryfikacja ich ustawienia z obowiązującymi umowami;
  • Sporządzanie cząstkowych rejestrów sprzedaży i zakupów dla potrzeb rozliczenia podatku od wartości dodanej;
  • Uzgadnianie cząstkowych deklaracji VAT  dla potrzeb jednostki nadrzędnej;
  • Pomoc w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca i roku;
  • Opracowywanie wszelkiego rodzaju raportów i zestawień zlecanych przez przełożonego;
  • Monitowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie;
  • Praca na stanowisku związana jest ze znajomością wiedzy z zakresu: ustawy o rachunkowości, o finansach publicznych, o podatku od towarów i usług, ordynacji podatkowej.
Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

Miejsce pracy: praca w budynku Pływalni Skalar. Wejście na parter budynku dostosowane do wózków inwalidzkich. Pozostała część budynku uniemożliwia przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim między kondygnacjami. Toaleta przystosowana do wózków inwalidzkich.
Stanowisko pracy: Stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze, obsługą urządzeń biurowych, bezpośrednią obsługą  interesantów i rozmowami telefonicznymi, przemieszczeniem się wewnątrz budynku i w terenie. Na stanowisku pracy brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym.

Wymagania niezbędne:
  • obywatelstwo polskie (o stanowisko mogą ubiegać się również osoby nie posiadające obywatelstwa polskiego zgodnie z art. 11 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2022r. poz. 530))
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
  • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • nieposzlakowana opinia
  • wykształcenie średnie
  • min. 2-letni staż pracy
  • umiejętność sprawnej obsługi komputera
Wymagania dodatkowe:
  • znajomość programu Symfonia – księgowość, Symfonia – środki trwałe
  • doświadczenie zawodowe w księgowości w jednostkach sfery finansów publicznych
  • identyfikacja z urzędem, samodzielność, sumienność, komunikacja

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6 %.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
curriculum vitae z przebiegiem nauki i pracy zawodowej,
list motywacyjny,
kserokopia dokumentu potwierdzającego wymagane wykształcenie,
kserokopie świadectw pracy oraz innych dokumentów potwierdzających wymagany staż pracy,
oświadczenie o posiadanym obywatelstwie
oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych
oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata zamierzającego skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019r. poz. 1282.),
zgoda na przetwarzanie danych osobowych o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb tej rekrutacji”

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wymaganych dokumentów zgodnie z treścią ogłoszenia, drogą elektroniczną na adres osir@osirursus.pl,  pocztową (liczy się data wpływu do OSIR URSUS) lub osobiście w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus ul. K.Sosnkowskiego 3, 02-495 Warszawa, w  terminie do dnia  10 stycznia 2023 roku.
Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.